Taiyo Yuden LSXBD3030QKT220M
Part No.:
LSXBD3030QKT220M
Description:
FIXED IND 22UH 470MA 624MOHM SMD
Shipping
LSXBD3030QKT220M Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
470 mA
Current - Saturation (Isat):
470mA
DC Resistance (DCR):
520mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)