Taiyo Yuden LSXBD3030QKT1R5N
Part No.:
LSXBD3030QKT1R5N
Description:
FIXED IND 1.5UH 1.82A 48MOHM SMD
Shipping
LSXBD3030QKT1R5N Information
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.82 A
Current - Saturation (Isat):
1.8A
DC Resistance (DCR):
40mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
87MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.059" (1.50mm)