Taiyo Yuden LSXBD3030MKT4R7M
Part No.:
LSXBD3030MKT4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH 980MA 156MOHM SM
Shipping
LSXBD3030MKT4R7M Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
980 mA
Current - Saturation (Isat):
770mA
DC Resistance (DCR):
130mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
48MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)