Taiyo Yuden LSXBD3030MKT100M
Part No.:
LSXBD3030MKT100M
Description:
FIXED IND 10UH 630MA 348MOHM SMD
Shipping
LSXBD3030MKT100M Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
630 mA
Current - Saturation (Isat):
540mA
DC Resistance (DCR):
290mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
32MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)