Taiyo Yuden LSRNJ12575GL150MMY
Part No.:
LSRNJ12575GL150MMY
Description:
FIXED IND 15UH 5.22A 22.08 MOHM
Shipping
LSRNJ12575GL150MMY Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
5.22 A
Current - Saturation (Isat):
6.54A
DC Resistance (DCR):
22.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
14MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.309" (7.85mm)