Taiyo Yuden LSRNJ12565GL7R0NMY
Part No.:
LSRNJ12565GL7R0NMY
Description:
FIXED IND 7UH 5.21A 19.44MOHM SM
Shipping
LSRNJ12565GL7R0NMY Information
Inductance:
7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
5.21 A
Current - Saturation (Isat):
7.93A
DC Resistance (DCR):
19.5mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
24.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)