Taiyo Yuden LSRNJ12565GL151MMY
Part No.:
LSRNJ12565GL151MMY
Description:
FIXED IND 150UH 1.54A 207.6 MOHM
Shipping
LSRNJ12565GL151MMY Information
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.54 A
Current - Saturation (Isat):
1.84A
DC Resistance (DCR):
208mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
4.8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)