Taiyo Yuden LSRNJ12555GL220MMY
Part No.:
LSRNJ12555GL220MMY
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 22UH 3.81A 35.64 MOHM
Shipping
LSRNJ12555GL220MMY Information
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSRN
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.81 A
Current - Saturation (Isat):
3.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
35.7mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
13.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)