Taiyo Yuden LSRNJ10165GL220MNY
Part No.:
LSRNJ10165GL220MNY
Description:
FIXED IND 22UH 3.41A 37.2MOHM SM
Shipping
LSRNJ10165GL220MNY Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.41 A
Current - Saturation (Isat):
3.6A
DC Resistance (DCR):
37.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)