Taiyo Yuden LSRNJ10165GL100MNY
Part No.:
LSRNJ10165GL100MNY
Description:
FIXED IND 10UH 4.66A 20.4MOHM SM
Shipping
LSRNJ10165GL100MNY Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.66 A
Current - Saturation (Isat):
5.2A
DC Resistance (DCR):
20.9mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.270" (6.85mm)