Taiyo Yuden LSRNJ10155GL220MNY
Part No.:
LSRNJ10155GL220MNY
Description:
FIXED IND 22UH 3.12A 45.6MOHM SM
Shipping
LSRNJ10155GL220MNY Information
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.12 A
Current - Saturation (Isat):
3.37A
DC Resistance (DCR):
45.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
11.3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)