Taiyo Yuden LSRNJ10155GL150MNY
Part No.:
LSRNJ10155GL150MNY
Description:
FIXED IND 15UH 3.65A 33.6MOHM SM
Shipping
LSRNJ10155GL150MNY Information
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.65 A
Current - Saturation (Isat):
4.03A
DC Resistance (DCR):
34.1mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
15.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)