Taiyo Yuden LSRNJ10155GL100MNY
Part No.:
LSRNJ10155GL100MNY
Description:
FIXED IND 10UH 4.4A 24 MOHM SMD
Shipping
LSRNJ10155GL100MNY Information
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.4 A
Current - Saturation (Isat):
4.49A
DC Resistance (DCR):
24mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.85mm)