Taiyo Yuden LSRNJ10145GL680MNY
Part No.:
LSRNJ10145GL680MNY
Description:
FIXED IND 68UH 1.45A 180MOHM SMD
Shipping
LSRNJ10145GL680MNY Information
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.45 A
Current - Saturation (Isat):
1.66A
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7.4MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)