Taiyo Yuden LSRNJ10145GL471MNY
Part No.:
LSRNJ10145GL471MNY
Description:
FIXED IND 470UH 520MA 1.236 OHM
Shipping
LSRNJ10145GL471MNY Information
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
520 mA
Current - Saturation (Isat):
610mA
DC Resistance (DCR):
1.236Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2.8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)