Taiyo Yuden LSRNJ10145GL470MNY
Part No.:
LSRNJ10145GL470MNY
Description:
FIXED IND 47UH 1.8A 120 MOHM SMD
Shipping
LSRNJ10145GL470MNY Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
Current - Saturation (Isat):
1.85A
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
9.2MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)