Taiyo Yuden LSRNJ10145GL3R3NNY
Part No.:
LSRNJ10145GL3R3NNY
Description:
FIXED IND 3.3UH 6.1A 12 MOHM SMD
Shipping
LSRNJ10145GL3R3NNY Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.1 A
Current - Saturation (Isat):
7.33A
DC Resistance (DCR):
12mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
36.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)