Taiyo Yuden LSRNJ10145GL2R2NNY
Part No.:
LSRNJ10145GL2R2NNY
Description:
FIXED IND 2.2UH 6.64A 10MOHM SMD
Shipping
LSRNJ10145GL2R2NNY Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
6.64 A
Current - Saturation (Isat):
8.91A
DC Resistance (DCR):
10.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
43.9MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)