Taiyo Yuden LSRNJ10145GL152MNY
Part No.:
LSRNJ10145GL152MNY
Description:
FIXED IND 1.5MH 270MA 4.44OHM SM
Shipping
LSRNJ10145GL152MNY Information
Inductance:
1.5 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
270 mA
Current - Saturation (Isat):
360mA
DC Resistance (DCR):
4.44Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max):
0.191" (4.85mm)