Taiyo Yuden LSQPB322517T470K
Part No.:
LSQPB322517T470K
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 47UH 390MA 1.2 OHM SMD
Shipping
LSQPB322517T470K Information
Series:
LSQP
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
390 mA
Current - Saturation (Isat):
420mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
1210
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.067" (1.70mm)