Taiyo Yuden LSQPA201616T220K
Part No.:
LSQPA201616T220K
Package:
0806 (2016 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 240MA 2.34OHM SMD
Shipping
LSQPA201616T220K Information
Series:
LSQP
Package/Case:
0806 (2016 Metric)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
240 mA
Current - Saturation (Isat):
250mA
DC Resistance (DCR):
2.34Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
16MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Supplier Device Package:
0806
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)