Taiyo Yuden LSQNA201209T220M
Part No.:
LSQNA201209T220M
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 22UH 250MA 2.73OHM SMD
Shipping
LSQNA201209T220M Information
Series:
LSQN
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
150 mA
Current - Saturation (Isat):
150mA
DC Resistance (DCR):
2.73Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
23MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)