Taiyo Yuden LSQNA201209T1R0M
Part No.:
LSQNA201209T1R0M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 1UH 950MA 195 MOHM SMD
Shipping
LSQNA201209T1R0M Information
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Series:
LSQN
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
620 mA
Current - Saturation (Isat):
620mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
195mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)