Taiyo Yuden LSQBA160808T4R7M
Part No.:
LSQBA160808T4R7M
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 4.7UH 70MA 0.55OHM SMD
Shipping
LSQBA160808T4R7M Information
Series:
LSQB
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
70 mA
DC Resistance (DCR):
550mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
45MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)