Taiyo Yuden LSEUC2520KKT2R2M
Part No.:
LSEUC2520KKT2R2M
Shipping
LSEUC2520KKT2R2M Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3A
DC Resistance (DCR):
76mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)