Taiyo Yuden LSENC2520KKT4R7M
Part No.:
LSENC2520KKT4R7M
Description:
FIXED IND 4.7UH SMD
Shipping
LSENC2520KKT4R7M Information
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.6A
DC Resistance (DCR):
240mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)