Taiyo Yuden LSDND3030MKT2R2MM
Part No.:
LSDND3030MKT2R2MM
Description:
FIXED IND 2.2UH 2A 112 MOHM SMD
Shipping
LSDND3030MKT2R2MM Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.1 A
Current - Saturation (Isat):
2.8A
DC Resistance (DCR):
112mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)