Taiyo Yuden LSDND3030MKT1R0MM
Part No.:
LSDND3030MKT1R0MM
Description:
FIXED IND 1UH 3.1A 50 MOHM SMD
Shipping
LSDND3030MKT1R0MM Information
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
3.3 A
Current - Saturation (Isat):
4.3A
DC Resistance (DCR):
50mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)