Taiyo Yuden LSDND3030KKT2R2MM
Part No.:
LSDND3030KKT2R2MM
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.9A 144MOHM SMD
Shipping
LSDND3030KKT2R2MM Information
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.9 A
Current - Saturation (Isat):
2.5A
DC Resistance (DCR):
144mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)