Taiyo Yuden LSDND2020MKT3R3MM
Part No.:
LSDND2020MKT3R3MM
Description:
FIXED IND 3.3UH 1.15A 178MOHM SM
Shipping
LSDND2020MKT3R3MM Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.15 A
Current - Saturation (Isat):
1.35A
DC Resistance (DCR):
178mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)