Taiyo Yuden LSCND1412HKTR33MF
Part No.:
LSCND1412HKTR33MF
Package:
0505 (1412 Metric)
Description:
INDUCTOR MULTILAYER 0.33UH 1412
Shipping
LSCND1412HKTR33MF Information
Package/Case:
0505 (1412 Metric)
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4 A
Current - Saturation (Isat):
5.4A
DC Resistance (DCR):
27mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0505
Size / Dimension:
0.055" L x 0.047" W (1.40mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)