Taiyo Yuden LSCNB2012HKTR33ME
Part No.:
LSCNB2012HKTR33ME
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
INDUCTOR MULTILAYER 0.33UH 0805
Shipping
LSCNB2012HKTR33ME Information
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.1 A
Current - Saturation (Isat):
5.4A
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)