Taiyo Yuden LSCNB1608HKTR47MD
Part No.:
LSCNB1608HKTR47MD
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 470NH 2.7A 43MOHM SMD
Shipping
LSCNB1608HKTR47MD Information
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.7 A
Current - Saturation (Isat):
3.3A
DC Resistance (DCR):
43mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)