Murata Electronics LQW18AS8N2J0CD
Part No.:
LQW18AS8N2J0CD
Description:
FIXED IND 8.2NH 700MA 115MOHM SM
Shipping
LQW18AS8N2J0CD Information
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
115mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.2GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)