Murata Electronics LQW18AS33NJ0CD
Part No.:
LQW18AS33NJ0CD
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 33NH 600MA 220MOHM SMD
Shipping
LQW18AS33NJ0CD Information
Series:
LQW18
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Type:
Wirewound
Material - Core:
Air
Inductance:
33 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
2.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)