Murata Electronics LQW18AS22NJ0CD
Part No.:
LQW18AS22NJ0CD
Description:
FIXED IND 22NH 700MA 190MOHM SMD
Shipping
LQW18AS22NJ0CD Information
Inductance:
22 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
190mOhm Max
Q @ Freq:
38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)