Murata Electronics LQW18AS10NJ0CD
Part No.:
LQW18AS10NJ0CD
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 10NH 700MA 130MOHM SMD
Shipping
LQW18AS10NJ0CD Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQW18
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Air
Inductance:
10 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
130mOhm Max
Q @ Freq:
31 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0603
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)