Murata Electronics LQW18AN4N9B80D
Part No.:
LQW18AN4N9B80D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 4.9NH 1.2A 0.081OHM SM
Shipping
LQW18AN4N9B80D Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQW18
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
4.9 nH
Tolerance:
±0.1nH
Current Rating (Amps):
1.2 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
81mOhm Max
Q @ Freq:
23 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
7.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)