Murata Electronics LQW18AN39NJ80D
Part No.:
LQW18AN39NJ80D
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
FIXED IND 39NH 1A 0.16OHM SMD
Shipping
LQW18AN39NJ80D Information
Series:
LQW18
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Non-Magnetic
Inductance:
39 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
40 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
3.28GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)