Murata Electronics LQW04AN3N3C00D
Part No.:
LQW04AN3N3C00D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0302 (0804 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3NH 440MA 140MOHM SM
Shipping
LQW04AN3N3C00D Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQW04
Package/Case:
0302 (0804 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Inductance:
3.3 nH
Tolerance:
±0.2nH
Current Rating (Amps):
440 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
10 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
10GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)