Murata Electronics LQW04AN18NJ00D
Part No.:
LQW04AN18NJ00D
Description:
FIXED IND 18NH 220MA 540MOHM SMD
Shipping
LQW04AN18NJ00D Information
Inductance:
18 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
220 mA
DC Resistance (DCR):
540mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.031" L x 0.016" W (0.80mm x 0.40mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)