Murata Electronics LQM2MPZ4R7MG0L
Part No.:
LQM2MPZ4R7MG0L
Package:
0806 (2016 Metric)
Description:
FIXED IND
Shipping
LQM2MPZ4R7MG0L Information
Series:
LQM2
Package/Case:
0806 (2016 Metric)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.1 A
DC Resistance (DCR):
175mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Supplier Device Package:
0806
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)