Murata Electronics LQM21PZ1R0NGRD
Part No.:
LQM21PZ1R0NGRD
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 1UH 1.3A 66 MOHM SMD
Shipping
LQM21PZ1R0NGRD Information
Series:
LQM21
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
1.3 A
DC Resistance (DCR):
66mOhm
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
50MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)