Murata Electronics LQM21PN3R3MG0D
Part No.:
LQM21PN3R3MG0D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
FIXED IND 3.3UH 800MA 207MOHM SM
Shipping
LQM21PN3R3MG0D Information
Manufacturer:
Murata Electronics
Series:
LQM21
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
207mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)