Murata Electronics LQH66SN6R8M03L
Part No.:
LQH66SN6R8M03L
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.8A 40.6MOHM SM
Shipping
LQH66SN6R8M03L Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.8 A
DC Resistance (DCR):
40.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)