Murata Electronics LQH66SN471M03L
Part No.:
LQH66SN471M03L
Description:
FIXED IND 470UH 240MA 3.08OHM SM
Shipping
LQH66SN471M03L Information
Inductance:
470 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
240 mA
DC Resistance (DCR):
3.08Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
2.5MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)