Murata Electronics LQH66SN1R0M03L
Part No.:
LQH66SN1R0M03L
Description:
FIXED IND 1UH 4.7A 18.2 MOHM SMD
Shipping
LQH66SN1R0M03L Information
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.7 A
DC Resistance (DCR):
18.2mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
150MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)