Murata Electronics LQH66SN102M03L
Part No.:
LQH66SN102M03L
Description:
FIXED IND 1MH 160MA 6.86 OHM SMD
Shipping
LQH66SN102M03L Information
Inductance:
1 mH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
160 mA
DC Resistance (DCR):
6.86Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
1.7MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
10 kHz
Size / Dimension:
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)