Murata Electronics LQH55DN6R8M03L
Part No.:
LQH55DN6R8M03L
Description:
FIXED IND 6.8UH 2A 103.6MOHM SMD
Shipping
LQH55DN6R8M03L Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
DC Resistance (DCR):
103.6mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
25MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)