Murata Electronics LQH55DN470M03L
Part No.:
LQH55DN470M03L
Description:
FIXED IND 47UH 800MA 560MOHM SMD
Shipping
LQH55DN470M03L Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
DC Resistance (DCR):
560mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.197" (5.00mm)